Kelimutu National Park: Barevná kouzla ostrova Flores

Návštěva parku nabízí nezapomenutelný pohled na přírodní a zároveň posvátné místo

Kelimutu National Park se nachází na ostrově Flores v Indonésii a je jedním z fascinujících míst, která stojí za návštěvu. Tento park je známý především díky svým třem jezerům, která mají proměnlivé barvy a působí tak velmi působivě.

Tato jezera jsou pojmenována Tiwu Nuwa Muri Koo Fai, Tiwu Ata Mbupu a Tiwu Ata Polo.

Kelimutu National Park je jako malba přírody, kde se barvy jezer proměňují jako živé plátno, vyprávějící příběhy tajemna a kouzel.

Moje první cesta před pár lety v článku zde

Tiwu Nuwa Muri Koo Fai, neboli „jezero mládí a starších lidí“, je prvním jezerem a často se prezentuje modrou barvou. Nicméně, barva jezera se může měnit v závislosti na atmosférických podmínkách a ročním období, což dodává tomuto místu zvláštní kouzlo.


Druhé jezero, Tiwu Ata Mbupu, v sobě nese hnědou nebo černou barvu, a občas se na jeho hladině objevují červené skvrny. Tento jezerní pohled působí poněkud tajemně a může vyvolávat dojem, jako byste vstoupili do říše upírů.
Tiwu Ata Polo, třetí jezero, se vyznačuje zelenou barvou. Kontrast mezi modrým, hnědým a zeleným jezerem vytváří výjimečnou krajinu, která připomíná fantastický svět.

Obyvatelé z okolních vesnic věří, že tato jezera jsou domovem duchů zemřelých. Proto je důležité projevovat respekt a projevovat úctu k tomuto posvátnému místu.